Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Ubezpieczenia dla firm - Ubezpieczenia Dukla - FHU MACX, Maciej KostyraUbezpieczenia Dukla – FHU MACX, Maciej Kostyra

UBEZPIECZENIA DLA FIRM

Prowadzisz firmę lub jesteś właścicielem lub wspólnikiem spółki? Z pewnością zgodzisz się, że gdyby przytrafiło się jakieś nieprzewidziane zdarzenie dobrze byłoby otrzymać rekompensatę finansową za poniesione straty. W naszej ofercie posiadamy doskonałe produkty, które zapewnią ochronę Twojej firmy przed praktycznie wszelkimi zdarzeniami.

Dobierzemy ofertę idealną dla Twojej firmy

Każda firma jest inna. Mały sklep spożywczy bedzie potrzebował zupełnie innej ochrony od np. tartaku czy warsztatu samochodowego. Doskonale znając oferowane produkty specjalnie dla zaspokojenia potrzeb Twojej firmy stworzymy pakiet najbardziej przydatnych ubezpieczeń, zapewniający optymalną ochronę majątku oraz dający poczucie pełnego bezpieczeństwa. Ofertę dla Ciebie dobierzemy biorąc pod uwagę indywidualny charakter Twojej działalności. Oznacza to, że zapłacisz jedynie za to czego naprawdę potrzebujesz.

Oferujemy szeroki zakres ochrony dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Zobacz co możesz objąć ochroną w ramach ubezpieczenia firmy:

Dobra materialne

Majątek firmy to generalnie wszystko co jest jej własnością, zatem możesz ubezpieczyć między innymi:
 • budynki i/lub lokale w których prowadzisz działalność
 • nakłady inwestycyjne – jeśli lokal, w którym prowadzisz działalność nie jest Twoją własnością (wynajmujesz go), wówczas ubezpieczyć możesz wszystkie inwestycje które wykonałeś na swój koszt w tym lokalu (remont, przebudowa, adaptacja).
 • mienie ruchome – czyli innymi słowy wyposażenie twojej firmy (meble, sprzęt elektroniczny i komputerowy, maszyny, narzędzia, urządzenia itp.)
 • środki obrotowe – czyli towary handlowe i produkty
 • wartości pieniężne w gotówce – przechowywane w firmie oraz w czesie transportu
 • szyby i inne szklane przedmioty

Czyli mienie, które nie jest własnością Twojej firmy. Dobrym przykładem jest tu np. sprzęt przyjęty od klienta w celu naprawy lub obróbki, albo inne mienie powierzone.

Czyli mienie transportowane przez Twoją firmę w Polsce i za granicą.

Odpowiedzialność Cywilna Firm

Posiadanie tego ubezpieczenia jest podstawą prowadzenia działalności gospodarczej. „OC Firmy” zapewnia ochronę przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń w związku z prowadzeniem firmy oraz w związku z posiadaniem mienia firmowego. Gwarantuje wypłatę odszkodowania osobom trzecim, którym nieumyślnie wyrządziłeś (lub Twój pracownik) jakąś szkodę zarówno w ich mieniu, jak również szkody na osobie (obrażenia ciała, rozstrój zdrowia). Przykłady zdarzeń objętych ochroną:

 • wprowadzasz do sprzedaży wadliwy produkt – np. przeterminowaną żywność. Klient po jej spożyciu doznał jakiejś choroby i znalazł sie w szpitalu,
 • przyjmujesz od klienta do naprawy jakiś sprzęt, np. drogiego laptopa, i w trakcie tej naprawy twój pracownik przypadkowo strąca go na ziemię tłukąc ekran i niszcząc dysk twardy, na którym Twój klient miał mnóstwo cennych danych,
 • szyld reklamowy nad Twoim lokalem, został niepoprawnie zamontowany i spada na zaparkowany poniżej samochód uszkadzając go.
 • prowadzisz koparką roboty ziemne u klienta, i w trakcie prac uszkadzasz jakąś podziemną instalację (np. gazociąg, wodociąg)

każde wymienione wyżej zdarzenie może skutkować roszczeniem odszkodowawczym do Twojej firmy za poniesione szkody. Takich sytuacji można wymieniać wiele. Ale jedno jest pewne – wykupując OC dla swojej firmy, możesz spać spokojnie, w każdej tego typu sytuacji to Towarzystwo Ubezpieczeniowe bierze na siebie odpowiedzialność i wypłaci poszkodowanym odszkodowanie za wyrządzone przez Twoją firmę szkody.

Ubezpieczenie pracowników

.

Dobra niematerialne

 • ubezpieczenie od utraty danych z dysków komputerowych lub innych nośników – pokrywa koszty oddzyskania danych, utraconych w wyniku zdarzenia losowego.
 • pomoc assistance – obejmuje organizację pomocy i pokrycie kosztów usługi specjalistów, takich jak: ślusarz, hydraulik, elektryk, dekarz, szklarz, technik urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, parkieciarz, glazurnik, murarz, malarz, stolarz, informatyk.
 • gwarancje finansowe – dla firm, które np. startując w przetargach są zobligowane przez kontrahenta do przedstawienia gwarancji: należytego wykonania kontraktu, usunięcia wad i usterek, zapłaty wierzytelności kontraktowych, zwrotu zaliczki.
 • ubezpieczenie utraty zysku – w dużym skrócie jest to ubezpieczenie, w ramach którego możesz liczyć na pomoc finansową jeśli np. w wyniku pożaru (lub innego zdarzenia losowego) doznasz strat materialnych w swoim majątku i w następstwie tego zdarzenia nie będziesz mógł przez jakiś czas prowadzić firmy. Wówczas wypłacane jest świadczenie w wysokości nawet kilkuset złotych za każdy dzień (do czasu naprawienia szkody ale nie dłużej niż 6 miesięcy).

KONTAKT Z NAMI:


Ubezpieczenia FHU MACX
Biuro ubezpieczeń w Dukli
ul. Trakt Węgierski 26b
38-450 Dukla
czynne w godz.: 8:00 - 16:00

tel/fax: 13 433 56 84
tel kom: 607 587 566
tel kom: 508 378 589

biuro@ubezpieczenia-dukla.pl